JAK PRAĆ WEŁNIANE PRODUKTY?

Pewnie wiele z Was zastanawia się jak dbać o nasze swetry i akcesoria.

Przychodzimy z Pomocą!

Na samym początku warto przyjrzeć się strukturze włókien wełny. Są łuskowate i dzięki temu wełna nie chłonie żadnych zapachów. Ta budowa sprawia, że wełniane produkty nie brudzą się z taką szybkością jak np. te bawełniane.

Jeśli Twój sweter nie posiada żadnej plamy zdecyduj się jedynie na odświeżenie takiego produktu. Do tego idealnie sprawdza się żelazko parowe. Możemy strzelać parą z żelazka tym samym go odświeżając.

Wełna to bardzo specyficzny i trudny materiał. Pamiętajmy, że wełna powinna być prana ostateczności.

Pierwszym sposobem prania wełny jest oczywiście pranie wełnianych rzeczy w pralce automatycznej. Jeśli już zdecydujemy się na taką formę pamiętajmy o jak najniższej temperaturze wody. Zamiast proszku do prania i płynu do płukania można zastosować ocet kuchenny i wirować na najniższych obrotach. Obowiązkowo susz na płasko.

Kolejną opcją jest metoda moczenia wełnianego swetra w letniej wodzie i znów occie, przygotowujemy roztwór na 1 litr wody potrzebujemy 100 ml octu (zwykły ocet spirytusowy 10%) i później spokojnymi ruchami moczymy nasz sweter. Tu również suszymy na płasko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *